Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV Prostějově bude stavět další investor

V Prostějově bude stavět další investor
09.10.2017 07:07

Prostějovská průmyslová zóna nabídne další možnosti v oblasti zaměstnanosti regionu. Rada města Prostějova vyhlašuje záměr prodeje části pozemku p.č. 6559/1 o výměře cca 20.370 m². Uvedený pozemek je součástí rozvojové plochy Brněnská – jih. Pro celou rozvojovou plochu platí územní studie Malá průmyslová zóna Brněnská – západ. Stavět by zde měla místní společnost, která uvedla, že má velké zkušenosti s vývojem, konstrukcí, samotnou výrobou vstřikovacích forem a následném vstřikování plastových dílců.

„S výrobky této společnosti se lze setkat u řady domácích i zahraničních odběratelů, zvláště v oblasti elektrotechnického, automobilového, spotřebního a potravinářského průmyslu,“ upřesnil náměstek primátorky Jiří Pospíšil a doplnil, že nynější podnájemní prostory neumožňují této společnosti další rozvoj. Společnost počítá s realizací výstavby výrobní haly do jednoho roku od podpisu smlouvy. Jejich aktivita v Prostějově bude mít, dle vyjádření firmy, dvě etapy.

„Do tří let by měla být dokončena etapa první, což je výstavba zmíněné haly. Administrativní prostory a skladovací prostory by byly součástí druhé etapy výstavby s dokončením do pěti let od podpisu smlouvy,“ vysvětlil Pospíšil. V kupní smlouvě se kupující zaváže provést na převáděném pozemku výstavbu nové výrobní haly včetně vydaného kolaudačního souhlasu nejpozději do 5 let po uzavření kupní smlouvy; pro případ prodlení kupujícího se splněním uvedeného závazku bude v kupní smlouvě sjednána smluvní pokuta a možnost Statutárního města Prostějova od kupní smlouvy odstoupit. Zřízeno bude věcné předkupní právo Statutárního města Prostějova k převáděnému pozemku, dále věcné právo zákazu zcizení nebo zatížení převáděného pozemku. Při prodeji bude uplatněn systém aplikace kaucí. Společnost KP - KOPRO s.r.o. není dlužníkem Statutárního města Prostějova. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce