Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV opuštěném rekreačním středisku shořela chata

V opuštěném rekreačním středisku shořela chata
31.10.2013 10:18

Kladky – Už za tmy hasili včera čtyři sbory opuštěnou chatku v Kladkách. Měli co dělat, aby se oheň nerozšířil do sousedního lesa. Jeden z požárníků se zranil při pádu do skruže.

Jak požár v bývalém rekreačním zařízení v Kladkách vznikl, nikdo neví. „V chatce, která celá shořela, se nenacházely žádné osoby. Rekreační areál je už delší dobu opuštěný,“ konstatovala Vladimíra Hacsiková, mluvčí krajských hasičů, jejichž operační středisko dostalo informaci o události včera o půl šesté večer. „Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice, z Prostějova a dobrovolní hasiči z Kladek a Hvozdu,“ doplnila Hacsiková.

Plameny strávily podkrovní dřevěnou chatku se sedlovou střechou. Škoda majitel odhadl na tři sta padesát tisíc. „V její blízkosti jsou další čtyři stejné chaty o rozměrech asi pět krát šest metrů. Ty ale požárem zasaženy nebyly. Hasiči se přitom nesoustředili jen na hořící objekt, ale chránili také okolní vzrostlé smrky před přenesením požáru,“ podotkla mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje s tím, že při zásahu se zranil jeden z profesionálních hasičů. Spadl do betonové skruže a musel být odvezen do nemocnice na ošetření. (das)

Zásah v Kladkách komplikovala tma. Foto: archiv HZSOL 

V opuštěném rekreačním středisku shořela chata V opuštěném rekreačním středisku shořela chata V opuštěném rekreačním středisku shořela chata

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce