Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV Olomouci se předávaly medaile. Hasičům

V Olomouci se předávaly medaile. Hasičům
05.11.2018 07:19

Ve čtvrtek 1. listopadu 2018 si v obřadní síni olomoucké radnice převzalo 28 příslušníků HZS Olomouckého kraje celostátní medaile "Za věrnost". Dalšími čtyřmi medailemi Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje byli oceněni nprap. Jiří Rýznar in memoriam, nstržm. Michal Přecechtěl, Dáša Bártková a Jan Brabec, starosta Okresního sdružení hasičů v Prostějově.

Medaili HZS ČR "Za věrnost II. stupně" si z rukou krajského ředitele HZS Olomouckého kraje plk. Ing. Karla Koláříka převzalo 16 příslušníků HZS Olomouckého kraje, kteří působí na různých pozicích v rámci sboru. Tyto medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 a více let.

Medaili HZS ČR "Za věrnost III. stupně" si převzalo 12 příslušníků HZS Olomouckého kraje. Tyto medaile jsou udělovány za příkladné plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 10 a více let.

Dále byly předány čtyři medaile HZS Olomouckého kraje.

První medaili Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje udělil krajský ředitel nprap. Jiřímu Rýznarovi in memoriam jako výraz poděkování za 29 let jeho vzorné a aktivní služby ve prospěch sboru. Jiří Rýznar tragicky zahynul při nehodě cisterny v srpnu letošního roku u obce Libivá na Šumpersku. Medaili převzala jeho manželka.

Druhou medaili Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje obdržel nstržm. Michal Přecechtěl ze stanice v Olomouci. Michal Přecechtěl dlouhodobě vzorně reprezentuje hasičský záchranný sbor na soutěžích TFA nejen v České republice, ale také v zahraničí. Mezi jeho největší úspěchy patří například zlatá medaile z letošních světových hasičských her v Jižní Koreji, druhé místo na Mistrovství Evropy nebo titul Mistra ČR v disciplínách TFA. Michal Přecechtěl byl také letos vyhlášen Sportovcem roku ministerstva vnitra.

Další dvě medaile Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje obdrželi zástupci dobrovolných hasičů paní Dáša Bártková a pan Jan Brabec. Paní Dáša Bártková působí v dobrovolné požární ochraně od roku 1980, pan Jan Brabec od roku 1960. Oba v současnosti působí ve funkcích starostů okresních sdružení, paní Bártková v Jeseníku, pan Brabec v Prostějově. Medaili si z rukou krajského ředitele převzali za dlouholetou vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje, o kterou se zasloužili svým osobním přístupem a vysokým pracovním nasazením. Oba velmi dobře spolupracují se starosty obcí a se subjekty působícími v oblasti integrovaného záchranného systému a krizového řízení.

Celou akci hudebně doprovodilo kytarové kvarteto žáků Základní umělecké školy Išy Krejčího z Olomouce. (Zdroj HZS OLk)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce