Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV Nemocnici Prostějov se v 1. pololetí narodilo 396 dětí

V Nemocnici Prostějov se v 1. pololetí narodilo 396 dětí
05.07.2019 07:41

Téměř čtyřmi sty novorozenců se v 1. pololetí roku může pochlubit Nemocnice Prostějov. Zdravotníci zde přivedli na svět 214 chlapců a 182 děvčat. Nejvíce dětí se narodilo v měsíci červnu. Na svá letošní první dvojčátka v Prostějově zatím čekají.

Nejvíce dětí přinesl první letní měsíc - červen. „Za poslední čtyři týdny se v naší porodnici narodilo 87 dětí. To je zhruba pětina z celkového počtu. Na první letošní dvojčata zatím čekáme,“ bilancuje Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov.

Mezi jmény dominují ta tradiční česká, najdou se však i výjimky. „Naši porodníci přivítali na světě už i Benedikta, Christiana Allpacina, Huga, Jonatana, Ricarda, nebo Santiaga. Z dívčích neobvyklých jmen to byly Valérie, Anabel, Berenika, Isabel, Jasmína, Lily nebo Vivien. Nejčastěji však rodíme Jakuby, Tomáše, Honzy a z děvčat Elišky, Sofie a Terezy,“ vyjmenovává Věra Tisoňová.

Nastávající maminky přijíždějí ze všech koutů Olomouckého kraje, ale i z okolních regionů. Místní zdravotníky však nepřekvapí ani rodičky z velké dálky, třeba z Prahy. Porodnice Nemocnice Prostějov nabízí budoucím maminkám tři samostatné uzavřené klimatizované porodní boxy pro maximální soukromí. Součástí těchto boxů je kromě speciálních polohovacích lůžek také porodní vana, rehabilitační balony, žíněnky, sprcha, křeslo, rádio s CD přehrávačem. Porodnice je také držitelem titulu Baby Friendly Hospital. Po porodu je samozřejmostí bonding i zavedený systém rooming-in na oddělení šestinedělí.

Porodnice Nemocnice Prostějov pravidelně pořádá velmi oblíbené dny otevřených dveří, které mohou zájemci navštívit na podzim a jejichž termín posléze najdou na webových stránkách oddělení.

(Zdroj: Nemocnice Pv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce