Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV mletém máku z Lidlu se našel morfin a kodein! Stahují i sušenky

V mletém máku z Lidlu se našel morfin a kodein! Stahují i sušenky
23.08.2019 06:30

Zákazníci prodejny Lidl mohou mít doma mletý mák značky Belbake, který obsahuje morfin a kodein. Obchodní řetězec se omluvil a vyzývá zákazníky, aby výrobek vrátili. Kvůli bezpečnosti spotřebitelů musely být staženy také obilné sušenky Tastino s chia semínky.

Obchodní řetězec Lidl vyzývá zákazníky, aby vrátili na prodejnu 200gramové balení mletého máku Belbake. Výzva se týká výrobků s datem minimální trvanlivosti 9. dubna 2020 a šarže 16090720407.

Podle prodejce tento mák obsahuje zvýšené množství morfinu a kodeinu. „Tyto látky mohou v některých případech způsobit dočasnou nevolnost nebo trávicí potíže," uvedl Lidl na facebooku.

Řetězec výrobky stáhl ze všech prodejen. Údajně se prodávaly na Moravě, ve Slezsku a v části východních Čech. „Ostatní výrobky značky Belbake, včetně další šarže tohoto výrobku, nejsou tímto opatřením dotčeny," stojí v prohlášení.

Lidl stáhl z prodeje také obilné sušenky Tastino s chia semínky, a to ve všech datech trvanlivosti a šaržích. Sušenky mohou obsahovat lepek, který není uvedený na obalu. „Z důvodu možné alergické reakce při konzumaci výrobku osobami citlivými na lepek je těmto spotřebitelům doporučeno brát informaci vážně a uvedený výrobek nekonzumovat," napsal řetězec.

„Za vzniklou nepříjemnost se všem dotčeným zákazníkům omlouváme," dodal Lidl s tím, že peníze za výrobky v prodejnách vrátí i bez předložení účtenky.

(Zdroj: FB Lidl)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce