Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV Jeseníkách byl zahájen extrémní armádní závod Winter Survival

V Jeseníkách byl zahájen extrémní armádní závod Winter Survival
29.01.2020 07:35

Nástupem účastníků a zapálením ohně mistrovství bylo v neděli 27. ledna na Ovčárně pod Pradědem v Jeseníkách zahájeno Mezinárodní mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2020. Mezi účastníky závodu, kteří se na toto armádní sportovní klání sjeli z pěti zemí,  jsou i prostějovští stodvojkaři.

V čtyřdenním vytrvalostním závodu startuje 12 domácích a čtyři zahraniční vojenská družstva. V rámci Armády ČR jsou pěti družstvy reprezentovány pozemní síly, po dvou družstvech jsou zastoupeny vzdušné síly, Vojenská policie, vojenské školy a Agentura logistiky ve Staré Boleslavi, jedno družstvo přijelo z Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov. Ze zahraničí přijeli vojáci z Německa, Polska, Rakouska a Slovenska. Polské družstvo tvoří dívky – studentky Vojenské akademie pozemních sil z Wroclawi.

V pondělí tříčlenné vojenské týmy absolvovaly zrychlený přesun od Ovčárny pod Pradědem přes vrchol Velký Máj k vodním nádržím Dlouhé Stráně, kde je čekal běh na lyžích kolem horní nádrže a měřený terénní sjezd k dolní nádrži. Po dalších asi osmi kilometrech byla u chaty Švýcárna na programu disciplína „vyhledávání v lavinovém poli". Přesun končil na parkovišti Videlského sedla. První mrazivou noc po náročném sedmadvacetikilometrovém přesunu prožili vojáci v lese u chaty Ztracená.

Až do středy se vojáci na lyžích a s kompletní výbavou pro přežití pohybovali po hřebenech Hrubého Jeseníku a při tom zdolávali skalní stěny, překonávali říční rokle a vodní toky, poskytovali první pomoc, stříleli na terče v rámci biatlonového závodu či přemísťovali dvousetkilogramové břemeno na vzdálenost 10 metrů.

Závod, který tradičně organizuje Univerzita obrany v Brně, končí ve čtvrtek štafetovým během na lyžích.

(Zdroj: info.unob.cz)

Foto The Dung Nguyen


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce