Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV Duze bylo jasno

V Duze bylo jasno
29.04.2011

Prostějov - Středeční Divadelní kavárna přinesla ochutnávku zákusku v podobě devadesáté reprízy představení Aby bylo jasno. Do Prostějova přijela čtveřice známých herců, aby sehrála jedno velké nedorozumění.

„Doufám, že tímto jarním večerem pominou všechny starosti běžného života," popřála divákům pořadatelka Martina Drmolová. To se alespoň podle některých návštěvníků podařilo. „Líbí se mi herecké obsazení a vtipné dialogy," zmínila se pro iProstejov.cz o přestávce Zdena Štajnarová. „Nejlepší je ta nadsázka a perfektní humor, člověk se odreaguje. V polovině pracovního týdne to bývá potřeba," podotkla Jana Holubková. Tvůrci představení nešetřili zvukovými efekty, jako byl vyzvánějící telefon či kávovar.

Hra vypráví o dvou manželstvích. Pár Grega v podání Otty Kaluse (známého z televizních Velmi křehkých vztahů) a Ginny, kterou ztvárnila Veronika Nová (vystupuje v Ordinaci v růžové zahradě) se nezávisle na sobě sejdou v domě starších manželů Sheily, jejíž roli přijala Dana Homolová, a Filipa, jehož ztvárnil moderátor Jan Rosák. Ginny jede za účelem se rozejít se svým bývalým šéfem Filipem, naivnímu Gregovi však řekne, že jede za rodiči. Ten pátrá po stopách své přítelkyně.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce