Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV červnu v Aquaparku zaznamenali rekord!

V červnu v Aquaparku zaznamenali rekord!
30.07.2019 07:17

Prostějovský Aquapark Koupelky je stále oblíbeným místem nejen rodinné rekreace. Zatím co v červenci pár dní nepřálo počasí, červnová návštěvnost byla rekordní za celých 13 roků. „Celkem přišlo 15 541 návštěvníků,“ sdělil redakci jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša.

Prostějovský aquapark, který si stále mezi lidmi udržuje tradiční jméno Koupelky, se stal oblíbeným místem především pro rodiny s malými dětmi. Právě jim je zde totiž věnována velká pozornost a herní prvky k zábavě a vyžití. „Chodíme na travnatou plochu až dozadu, je tam větší klid. Děti si tam vyhrají na prolézačkách a když chtějí do vody, stejně musíme jít s nimi, takže jdeme do brouzdaliště s lodí,“ řekla PvNovinkám paní Hana, která sem minulý týden chodila nejen s vlastními dětmi, ale i s dalšími dvěma od sousedů.

„Cíleně je aquapark asi hlavně pro rodiny s dětmi, ale my jsme s manželkou důchodci a už třetí rok sem chodíme moc rádi. Vlastně jsme začali s vnučkou, když poprvé přijela na prázdniny. Letos jsme si už koupili permanentky, pořídili slunečník a moc si to pochvalujeme. Přijedeme hned na devátou ráno, to je tady ještě relativní klid, po poledni pak odjíždíme,“ řekl nám pan Pavel, který současně pochválil personál za péči o prostory koupaliště. „Jen se někdy podivuji nad jednáním lidí, klidně odhodí papír, vítr jim odnese kelímek, a tak ho nechají ležet na zemi. Nechápu to, když my odcházíme, vždy prohlédnu místo, aby po nás žádný nepořádek nezůstal,“ dodal.

Text a foto: ok


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce