Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskV Azylovém centru se na mrazy připravili

V Azylovém centru se na mrazy připravili
27.02.2018 06:31

Když se člověk dostane ze dne na den do situace spojené se ztrátou bydlení, může mu pomoci služba noclehárna, velké plus je v tomto ohledu první noc v azylovém centru zdarma.

„V období mrazů v případě zaplněné kapacity jsme připraveni poskytnout lidem bez domova zdarma přespání v teple na rozkládacím lůžku. V zimním období považujeme za nutné zajistit, aby nikdo neumrzl, jsme schopni pomoci všem, kteří to budou potřebovat,“ uvedl ředitel centra Jan Kalla. V těchto silných mrazech centrum nikoho neodmítne a bez nadsázky se dá říci, že se mu dostane veškeré pomoci, a to i v případě, že nemá žádné finanční prostředky. To klade značně zvýšené nároky na personál a prostorové kapacity.

V praxi takzvané „opatření mrazy“ funguje následovně: člověk bez přístřeší přijde do centra, ať již z vlastní iniciativy či na doporučení terénního pracovníka a je, i bez dokladu totožnosti, přijat na službu denního centra. Zde se může osprchovat, případně vyprat si své osobní věci. Hned se ho ujímá sociální pracovnice, která s ním řeší aktuální situaci a pomůže s hledáním možných řešení. Každý nový klient dostane bohatý potravinový balíček, ze kterého může žít několik dní a následně přespí na rozkládacím lůžku. Vše bez jakéhokoli poplatku. Této možnosti může využít opakovaně, po dobu trvání mrazů. Potraviny se pak díky spolupráci s potravinovou bankou a nově i obchodními řetězci vydávají všem třikrát až čtyřikrát za měsíc.

„Ztráta domova může postihnout kohokoli a je dobře, že lidé nezůstávají bez pomoci,“ zmínil náměstek primátorky Pavel Smetana a doplnil, že v rámci terénního programu jsou podchyceni i ti bezdomovci, kteří jsou na ulici či přespávají v provizorních příbytcích. Terénní pracovník je informuje o možnostech využití krizové pomoci a dalších služeb azylového centra a nechává jim na místě informační letáky.

Azylové centrum Prostějov zajišťuje maximální dostupnost a nízkoprahovost služeb pro osoby bez přístřeší včetně těch, kteří by se vinou velkých mrazů dostali do ohrožení života.

(Ilustrační foto: MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce