Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskUž příští sobotu vypukne Restaurant Day!

Už příští sobotu vypukne Restaurant Day!
01.09.2019 08:54

Stále populárnější Restaurant Day se uskuteční už příští sobotu 8. září, a to opět na zahrádce Národního domu. Jako vždy jej organizují Okrašlovací spolek města Prostějova a Marky obchůdek Markéty Valentové. A těší na na všechny, kdo své jídlo či pití nabídnou návštěvníkům, i na návštěvníky s mlsnými jazýčky.

Již nyní jsme v nabídce nalezli sladkosti, například mrkvový dort, čokoládové mističky, medovník, mini cheesecakes, tiramisu, panna cottu, ale také quiche, paštiky, rillettes či tartaletky. Budete moci ochutnat domácí sýry naložené v oleji se sušenými rajčaty, cibulkou a medvědím česnekem, korbáčky, sýrový krém. K zakoupení naleznete domácí chléb z žitného kvásku, loupáčky z pšeničného kvásku, pro náročné budou opět raw zákusky. „Tentokrát bude, bohužel, chybět sushi, ale opětovně se můžeme těšit na grilované chobotnice,“ uvedla jedna z pořadatelek akce, předsedkyně Okrašlovacího spolku města Prostějova Milada Sokolová. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce