Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskUlička v „Brachlavě" možná brzo zmizí

Ulička v „Brachlavě
30.06.2012

Prostějov - Jen málokdo ví o Krasické uličce mezi zahradami, přezdívané podle někdejší osady Brachlava. Pro kolemjdoucí je to zajímavá zkratka, pro turisty je to lákavá zajímavost. Starousedlíci však upozorňují, že majitel části uličky si chystá zvětšit zahradu, tak prý je poslední šance místo navštívit.

Nevím, co je na tom pravdy, na Prostějovsku se drby šíří rychle.... Ať je to, jak chce, domnívám se, že stojí za to si udělat někdy čas k návštěvě cestičky uvnitř zahrádkářské kolonie.

Stezka vede z  ulice Třešňová do ulice Na Brachlavě. Lidé si rychle zvykli tudy procházet. Některé obyvatele „Brachlavy" to těší, jiní zrovna nejásají, když jim kolem domu procházejí cizí lidé.

Pokaždé, když jsem v Krasicích, čas na uličku si rád udělám. Je to pro mě, obyvatele centra města, něco tajemného -  netradičního. Zatímco tamním lidem přijde tato cestička jako samozřejmost, lidé z města rádi objevují krásy předměstí.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce