Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskUdělejme něco pro děti v Prostějově, snižme počet obézních dětí a dejme dětem podmínky pro sportování

Udělejme něco pro děti v Prostějově, snižme počet obézních dětí a dejme dětem podmínky pro sportování
30.09.2014 07:08

Podle průzkumu každé 6. dítě ve věku mezi 11 až 15 let má nadváhu! Právě v tomto věku se rozhoduje, zda bude v dospělosti zdravé. Obezita je přímá cesta k cukrovce a dalším těžkým nemocem.

Pokud se člověk do osmnácti let nenaučí sportovat, už se to pravděpodobně nenaučí nikdy. Náš návrh pro Prostějov je jednoduchý, chceme investovat do sportování dětí a mládeže. Spojme síly: rodiče + školy + sportovní oddíly + město (zastupitelstvo města).

V novém zastupitelstvu, které vzejde z blížících se voleb věřím, že usednou i zástupci hnutí ANO, kteří budou tyto myšlenky prosazovat. Naším cílem je probudit mezi dětmi zájem o pravidelné sportování.

A proč by tento problém mohlo vyřešit právě NOVÉ zastupitelstvo? To je úplně jednoduché, stávající politici věnují svoji pozornost vrcholovým sportům, které propagují naše město, příp. různým kauzám typu Manthellan a na naši mládež zapomínají. A přitom se právě zde zakládá na budoucí problémy. Jako bývalý ředitel ZŠ Melantrichova vím, o čem mluvím.

A jak toho chceme dosáhnout? Město může investovat do svých škol a jejich zařízení (hřiště, tělocvičny apod.), modernizovat stávající areály zdraví u škol např. Melantrichova, Sídliště svobody a Dr. Horáka, vybudovat nové areály u ZŠ Palacká město a ZŠ Palacká - Čechovice, ZŠ Valenty aj. Lze zmodernizovat stávající hřiště i mimo školy anebo budovat úplně nové plácky např. pro košíkovou, florbal, malou kopanou, stoly pro stolní tenis apod.

Jako příklad bych uvedl Střední odbornou školu podnikání a obchodu na Rejskově ul., kde studenti mají možnost kdykoliv si v prostoru vedle jídelny zahrát stolní tenis nebo využít tělocvičnu. Je to soukromá škola, která svým studentům se snaží nabízet nadstandardy. Chtěl bych, aby podobné možnosti měli všichni žáci a studenti všech škol zřizovaných naším městem, a prostě to prosadíme!

Sportovní oddíly ve městě mají propracovaný systém, jak se věnovat těm nejmenším i těm starším dětem. I zde by se dalo pomoci při modernizaci a budování nových hřišť, ale zejména větší finanční podpoře, klidně i na úkor podpory sportů, ve kterých moc našich dětí a občanů se aktivně neúčastní. U dětí ve sportovních oddílech pracují výborní trenéři a Ty nejlepší by město mělo pravidelně oceňovat.

Máme však ještě velké množství dětí, kteří nesportují vůbec. A proč? Rodiče si často myslí, že tyto děti na sporty nemají předpoklady a také pro některé rodiny je to drahé. A jak jim pomoci? Dovedu si představit program, který by finančně podporoval děti z nemajetných rodin, aby se mohly zapojit do sportovních oddílů. Nechci navrhovat, aby město těmto rodinám či dětem dávalo peníze, ale mohlo by kompenzovat konkrétním sportovním oddílům náklady na tyto děti.

Vše má v rukou zastupitelstvo města Prostějova. Ať se říká, že Prostějov fandí sportu a nabízí spolu se sportovními oddíly široké možnosti pro rozvoj sportovních aktivit dětí a mládeže. Kdyby se to podařilo novému zastupitelstvu za čtyřleté volební období pak by to bylo to nejlepší co Prostějov pro své děti může udělat.

Mgr. Antonín Dušek kandidát do zastupitelstva města Prostějova za Hnutí ANO.

Udělejme něco pro děti v Prostějově, snižme počet obézních dětí a dejme dětem podmínky pro sportování Udělejme něco pro děti v Prostějově, snižme počet obézních dětí a dejme dětem podmínky pro sportování Udělejme něco pro děti v Prostějově, snižme počet obézních dětí a dejme dětem podmínky pro sportování

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce