Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskU nemocnice budou parkovací hodiny!

U nemocnice budou parkovací hodiny!
20.09.2019 08:47

Parkování před prostějovskou nemocnicí nemocnicí je již dlouhou dobu problémem pro pacienty i návštěvníky zdravotnického zřízení. Ani přes vybudování nového parkoviště v areálu nemají kde své vozy zaparkovat. Na veřejném parkovišti před nemocnicí to často, kvůli autům zaměstnanců a obyvatel přilehlého sídliště, není možné. Město proto přistoupí k novému řešení, parkovacím hodinám.

„Rozhodli jsme, že část parkoviště osadíme betonovými zábranami a omezíme zde dobu stání. U vjezdu bude dopravní značka Parkoviště s parkovacím kotoučem. Dodatková tabulka pak umožní od 7 do 16 hodin návštěvám nemocnice parkování na dobu maximálně tří hodin," vysvětlila náměstkyně primátora Prostějova Alena Rašková. „U nemocnice jinou možnost nemáme. Nemůžeme však úplně vyblokovat obyvatele sídliště. Po čtvrté hodině už omezení platit nebude," podotkla náměstkyně.

Parkoviště bude označeno dopravní značkou DZ IP 13b – „Parkoviště s parkovacím kotoučem“. Tato označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit. Na dodatkové tabulce k dopravní značce IP 13b je pak vyznačena doba, po kterou je tam bezplatné parkování umožněno.

V Prostějově už systém funguje ve Školní a Demelově ulici, kde je parkování povoleno jednu hodinu. „Na parkovacím kotouči (parkovacích hodinách) se vyznačí doba příjezdu. Provizorně postačí zanechat i viditelně odložený papír s ručně napsaným časem (například: „Příjezd 10:30 hod"). „Kdo nerespektuje dopravní značku „Parkoviště s parkovacím kotoučem“, dopouští se přestupku," upozornil velitel prostějovských strážníků Jan Nagy.

Parkovací kotouče je možné zakoupit mimo jiné v Regionálním informačním centru Prostějov. (ber)

Foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce