Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskU nádraží se v pátek rozdávala zelňačka

U nádraží se v pátek rozdávala zelňačka
11.02.2018 07:51

Projekt Polévka bezdomovcům letos prvního února vstoupil do svého třetího roku. Zapojuje se do něj stále více dobrovolníků, kteří se lidem na ulici i sociálně slabým snaží alespoň částečně usnadnit život.

„Dnes jsme rozdávali vynikající zelnou polévku s maďarskou klobásou, kterou i s chlebem přivezl Jiří Petricius z Řeznictví a uzenářství Petricius. Byl o ni takový zájem, že jsme várnici rozdali celou. Zkrátka ale nepřišly ani maminky z Azylového domu, protože Jiří Petricius jim věnoval další polévku," uvedla Milada Sokolová, která celý projekt zastřešuje. Polévky jinak po celé dva měsíce vaří výtečná kuchyně Národního domu.

Velkou chválu sklidila i kefírová buchta od Jany Ari, ze spolku Zdraví od malička, jehož členky každý pátek upečou něco sladkého.

„Chtěla bych poděkovat všem, kdo se na projektu podílí. Nesmím zapomenout na Rudolfovo pekařství, které nám od února zdarma dodává každý den chléb,“ dodala Sokolová. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce