Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskTvrdý spánek a velká škoda.

Tvrdý spánek a velká škoda.
29.09.2012

Prostějov - Pocity, které zažil dvaašedesátiletý muž, když se probral z hlubokého spánku, si asi nezadaly s filmy hollywoodských tvůrců. Do bytu se mu dostávali přivolaní hasiči a policisté.

Tvrdý spánek se vymstil minulou neděli staršímu muži. Před devatenáctou hodinou nahlásil bydlící z domu v centru města, že z bytu nad ním protéká voda. Na zvonění soused nereagoval. „Oznamovatel vyslovil i obavu o jeho zdravotní stav. Strážníci ihned vyjeli na udanou adresu. Po příjezdu na místo zastavili hlavní přívod vody, aby zamezili větší škodě na majetku. Na bouchání a zvonění u dveří spáče ale nebyla žádná odezva," vysvětlila mluvčí strážníků Jana Adámková.

Hasiči málem museli oknem

Jelikož tady bylo důvodné podezření, že dotyčný se nachází v bytě a může být ohroženo jeho zdraví i život, byli přivoláni hasiči i policisté. „ Za pomocí výsuvné plošiny se podařilo dostat na úroveň oken. Na to se bydlící probudil a kontaktoval zasahující hlídku. Sdělil, že si napouštěl vanu a přitom usnul. Tímto svým nedopatřením způsobil dvaašedesátiletý muž škodu na majetku, kterou bude řešit s těmi, které vytopil," popsala výsledek akce Adámková.

(red)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce