Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskTřetí listopadová uzavírka: na E. Valenty

Třetí listopadová uzavírka: na E. Valenty
31.10.2013 14:54

Prostějov – Příští středu se pro řidiče zavře frekventovaná Palackého ulice a téhož dne bude neprůjezdná i ulice E. Valenty, kterou čekají stavební úpravy.

Dopravní uzavírka E. Valenty, která nastane ve středu 6. listopadu, nebude platit pro autobusy městské hromadné dopravy. „Ve dnech 9. a 10. listopadu se do ulice nedostanou ani autobusy. Řemeslníci zde vyfrézují starý povrch vozovky a následně položí novou živici,“ informovala mluvčí magistrátu Jana Gáborová.

Celá ulice E. Valenty má být opravená už na jaře příštího roku. „Předpokládáme investici asi sedmi milionů. Kromě rekonstrukce silnice a chodníků jsou součástí zakázky i opravy kanalizace a osazení dopravního značení,“ upřesnil prostějovský radní Zdeněk Fišer.

Frekventovaná Palackého ulice na vnitřním okruhu města bude zavřená od 6. do 20. listopadu. A to od přechodu u základní umělecké školy po semafor na křižovatce do Žeranovské ulice před bankou na Poděbradově náměstí. I zde se bude pokládat nová silnice. Ve spojení s výrazným omezením dopravy ve Svatoplukově ulici lze v Prostějově během listopadu očekávat kolony aut. (das)

Ulice E. Valenty. Foto: archiv

Čtete také:

Dvě pasti na řidiče: Palackého ulice bude zavřená současně se Svatoplukovou


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce