Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskTotožnost motorkáře z Vrahovické policie zná

Totožnost motorkáře z Vrahovické policie zná
17.08.2012

Bude se zodpovídat pouze z přestupku

Prostějov - Vrahovická nehoda, která se stala v březnu při stíhání neukázněného motorkáře, stále nemá svůj konec. Jak bude naloženo s motorkářem? Některá média uvedla, že policie jeho totožnost nezná. Není to pravda.

Mohlo by se jevit, že hlavním viníkem je motorkář, kvůli kterému se celá věc seběhla. Pokud by ten dodržoval předpisy a jel ukázněně, policisté by nemuseli divokou honičku vůbec začínat. Ujíždějícího motorkáře se ale mužům zákona, podle některých novinářů, do této chvíle lapit nepodařilo. Jak jsme zjistili, jedná se o nesmysl.

„S motorkářem jsme dokonce mluvili"

To jsou slova šéfa prostějovských policistů Pavla Nováka. „Máme obrazové záznamy jízdy motorkáře z jiných zdrojů - ne z radarového zařízení. Jde o snímky z benzinové pumpy a kamerového městského systému. Policisté s ním byli ve vizuálním kontaktu, dokonce s ním mluvili. Poté ale došlo k oné zběsilé jízdě. O jeho totožnosti pochyby nemáme. Co se týče motorkáře, pro nás je věc uzavřena," popisuje stav věci Pavel Novák. Informace kolem totožnosti řidiče motorky doplňuje policejní mluvčí Miluše Zajícová: „Co se týká motorkáře z dopravní nehody, ke které došlo 28. března, bylo zjištěno, že se jedná o muže - ročník 1971. Jeho jednání bylo kvalifikováno jako přestupek, který byl k vyřešení zaslán příslušnému správnímu orgánu."

„Z nehody ho vinit nemůžeme"

Slova šéfa prostějovských policistů doplňují informace jeho zástupce Miroslava Spurného. „Motorkáři můžeme dávat za vinu to, že nejel podle předpisů. Nejednal ale v úmyslu způsobit takovou nehodu. Za vinu se mu toto nedá klást."

Hovořit se tak už dá jen o škodě, která z celé události vznikla. Ta se vyšplhala až k jednomu milionu korun. Jaký bude další vývoj události, ukáže patrně až soudní jednání. Řidička, která podle policie celou věc zavinila, je obviněna z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Za to může jít až na čtyři roky za mříže. Motoristka se ale s verdiktem nesmířila. Jak uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová, „její stížnost bude posuzovat státní zástupce".

O tom, že totožnost motorkáře znají i další lidé, svědčí reakce, která přišla k nám do redakce. „To, co se stalo, je velmi smutné a také je smutné to, že tomu praseti R. Ž. na té motorce se nic nestalo, za to, co předvedl a předvádí dodnes. Stačí se poptat ve Vrahovicích a hned je jasné, s jakým „borcem" máte tu čest. Snad se opravdu na každou svini vaří voda a snad už bude vařit," napsal náš nejmenovaný čtenář.

(kaa)

Foto: Policie ČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce