Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskTip na výlet: Olomoucká Korunní pevnůstka a Pálení čarodějnic!

Tip na výlet: Olomoucká Korunní pevnůstka a Pálení čarodějnic!
28.04.2018 06:30

Olomoucká Korunní pevnůstka se připravuje na oblíbené Pálení čarodějnic. Pomalu ale jistě se blíží magická Filipojakubská noc plná strašidelných i roztomilých čarodějnic a s ní i již tradiční zábavné odpoledne a večer v areálu olomoucké Korunní pevnůstky. Koná se 30. dubna.

„Stejně jako každý rok, ani letos vás nemine fantastický program pro děti i dospělé. Těšit se můžete na rej masek, hořící vatru, spoustu atrakcí a chybět nemůže ani oblíbené opékání špekáčků. Děti si přijdou na své během diskotéky nebo zpívánek strýčka Líčka a všechny ostatní pak zase určitě potěší koncert sympaťáka Marka Ztraceného nebo vystoupení Doktora PP či Mariana a 333. Jedinečnou atmosféru pak umocní ohňostroj s hudbou a zpívání u kytary a ohně,” popisuje lákadla akce ředitel spolupořádajícího Radia Haná Marek Berger.

Po celý den bude navíc probíhat také zážitkové focení a nouze nebude ani o bohaté občerstvení. Na akci vás zkrátka čeká spousta dobrot a zábavy s rodinou či přáteli, při které si navíc můžete připomenout tradiční lidový zvyk plný kouzel a magie.

 Program Pálení čarodějnic:

14:00 Otevření areálu

15:00 Hudební pásmo pro rodiny - rej masek

16:00 Zpívánky strýčka Líčka 

16:30 Hudební pásmo pro rodiny - rej masek 

17:00 Zpívánky strýčka Líčka 

17:30 Hudební pásmo pro rodiny - rej masek 

18:00 Marian a 333 - koncert 

19:00 Zapálení vatry a rej masek s DJ 

19:30 Marek Ztracený - koncert

21:00 Ohňostroj s hudbou 

21:10 Doktor PP 

22:00 Zpívání u kytary a ohně

22:30 Ukončení akce 

Vstupné na místě: dospělý 100 Kč, dítě nad 80 cm do 15 let 30 Kč. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce