Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskTip na víkend: Čokoládové lázně

Tip na víkend: Čokoládové lázně
23.09.2015 16:20

Čokoládové lázně 2015 aneb Čokoláda v pohybu! To je festival, který vám chce ukázat to nejhezčí z podhůří Jeseníků a nabídnout zážitky všem generacím. V sobotu a v neděli 26. a 27. září vždy od 10 do 17 hodin ve Velkých Losinách.

Těšte se na to nejlepší z velkolosinské pralinkárny, cukrářské soutěže profíků i amatérů, módní přehlídky s čokoládovými doplňky, čokodílny pro malé i velké nebo poznávání Velkých Losin na koloběžkách. 

Zajímavosti z připravovaného programu:
Módní přehlídka spodního prádla a oděvů butiku V.I.P. Fashion, ale především čokoládových klobouků a dalších doplňků, návštěvníci uvidí poprvé také šaty z čokolády
Workshop v žonglování pro všechny generace
Speciální stanoviště – překvapení Na kole do korun stromů
Poznávání Velkých Losin na koloběžkách
Čokoaktivity – tvorba kérek z čokolády, tvorba čokoládového papíru

Těšit se můžete i na čokoládové víno.

Více o programu najdete na http://www.cokoladove-lazne.cz/. (ber) 

Foto cokoladove-lazne.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce