Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskTip na sobotu: Obří Žraločí epopej v Plumlově

Tip na sobotu: Obří Žraločí epopej v Plumlově
02.08.2019 09:18

V areálu kempu Žralok u Podhradského rybníka v Plumlově vyrostlo obří plátno s kreslenými výjevy. Žraločí epopej, jejímž tvůrcem je známý kreslíř a humorista Jan „Oraz“ Tatarka, bude odhalena v sobotu 3. srpna.

Autor projektu se inspiroval řadou svých kreslených vtipů. „Domnívám se, že lidé v dnešní době už mají dost špatných nálad a chtějí se prostě bavit. A jako takovou velkou srandu nabízející možnost odreagování beru i svou žraločí epopej,“ říká o svém díle.

Plátno veliké 3,5 x 14,5 metru obsadily postavičky v životní velikosti. „Před samotným plátnem vynikne v prostoru několik 3D výjevů. Třeba rakev s upírem, kadibudka, do které se bude dát sednout či hladový žralok. Lidé si je budou moci osahat, vyzkoušet a fotit se u nich,“ doplňuje kreslíř.

Slavnostní odhalení bude 3. srpna ve tři hodiny odpoledne. V rámci něj odstartuje i výstava kresleného humoru Klubu kreslířů a humoristů pod názvem Tapír sežral Žraloka. Součástí akce je i řízkový festival a vystoupení kapely ATD. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce