Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskTip na příští víkend: Plumlovský drak 2019

Tip na příští víkend: Plumlovský drak 2019
22.08.2019 06:30

Jedenáct let. Přesně tolik je tomu letos od vůbec prvních závodů dračích lodí na plumlovské přehradě. A co letos nově nabídne festival dračích lodí „Plumlovský drak 2019“, který se koná v sobotu 31. srpna tradičně na pláži “U Vrbiček”?

O pohár Primátora zabojují v sobotu dopoledne týmy na velkých dračích lodích nejen z Prostějova, Kralic na Hané, Vyškova, ale také například z Brna nebo Olomouce. Malé dračí lodě budou na programu celé odpoledne.

Hlavní program dračích lodí začne v sobotu již v 8.00 hodin poradou kapitánů a pak už nás čeká sprint na 200 m a následně tratě dlouhé 1 km. V současné chvíli jsou naplněny kapacity a potvrzena je účast celkem 44 posádek.

Součástí akce bude velký Dětský den se spoustou aktivit jako bumper balls, malování na obličej, aquazorbing, paddleboardy, nafukovací atrakce, skákací hrady. Zdarma jsme připravili aktivity na jumping sticks (skákacích tyčích), chůzi na chůdách nebo magický písek. „A pozor ZDARMA budou také jízdy na dračích lodích, ale pouze mezi 14. až 15. hodinou. Svezeme všechny přítomné děti a děti z dětských domovů, tak se zastavte,“ zvou pořadatelé.

Celý den bude připraveno bohaté občerstvení, klidně můžete dorazit i na obědové menu. Vyhlášení výsledků a předání cen se čeká kolem 19.30 hod. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce