Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskTip na kulturní zážitek: Čarovné tóny Macochy 2018

Tip na kulturní zážitek: Čarovné tóny Macochy 2018
11.05.2018 07:23

Letos se koná již 21. ročník festivalu Čarovné tóny Macochy. Vychutnejte si hudební festival se světelnou animací v Moravském krasu, za využití světelných efektů v neobvyklém prostředí krasových jeskyní.

Jubilejní 21. ročník festivalu Čarovné tóny Macochy se odehraje na různých místech Moravského krasu. Kulturní zážitek v podobě koncertu v Kateřinské jeskyni nebo na dně propasti Macocha můžete spojit s posezením v restauraci Skalní mlýn.

Program:
13. 6. 2018 - Čau lásko - vystoupí Felix Slováček, hráč na saxofon, dirigent, skladatel, karinetista. Zahraje melodie, hity o lásce, výběr skladeb od Beatles a další romantické melodie.
Místo: Sloupsko - šošůvská jeskyně Eliška
Cena: 380 Kč

14. 6. 2018 - Chvíle radosti a pohody - vystoupí Hradišťan s Jiřím Pavlicou a zahrají lidové tóny umocněné neobvyklým prostředím.
Místo: Jeskyně Výpustek
Cena k sezení: 620 Kč
Cena ke stání: 520 Kč

15. 6. 2018 - Čarovné tóny podzemí - vystoupí Spirituál kvintet s Dagmar Peckovou. Uslyšíte spirituály, světový folkový repertoár, lidové písně a operní árie.
Místo: Jeskyně Výpustek
Cena k sezení: 620 Kč
Cena ke stání: 520 Kč

16. 6. 2018 - Máme rádi jazz a evergreeny se Swinging Q s Janem Smigmátorem a Dashou. Uslyšíte hudební lahůdky T. Benneta, F. Sinatry, ale i hvězd současné hudební scény.
Místo: Kateřinská jeskyně
Cena: 520 Kč

17. 6. 2018 - Koncert pro deset strun - zahrají houslista Jaroslav Svěcený a kytarista Miloslav Klaus. Uslyšíte originální skladby od N. Paganiniho, M. Giulianiho, aranžmá skladeb G. Furého, B. Smetany a filmovou hudbu J. Williamse.
Místo: Punkevní jezírko Macocha
Cena včetně plavby po ponorné říčce Punkvě: 480 Kč

(red)

Tip na kulturní zážitek: Čarovné tóny Macochy 2018

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce