Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskTakovou srážku albánský řidič nečekal

Takovou srážku albánský řidič nečekal
30.09.2012

Prostějov - Nečekaná kolize čekala na albánského řidiče na R46. Ten včera na 13 kilometru potkal skupinku divokých prasat. Prase bylo usmrceno, auto zůstalo nepojízdné. Škoda je předběžně určena na 40 tisíc korun.

Takto si jistě albánský motorista nepředstavoval jízdu po rychlostní komunikaci R46.  Včera v půl šesté ráno jel tento motorista osobním vozidlem Citroen Xsara, s převozní polskou registrační značkou, směrem z Prostějova na Vyškov.  Na 13 km při jízdě v pravém jízdním pruhu vyběhlo zleva přes komunikaci stádo 4 divokých prasat. „Přestože řidič prudce brzdil, nedokázal odvrátit náraz do jednoho z nich. Divoké prase bylo usmrceno a nalezeno na místě, vozidlo Citroen zůstalo po nárazu stát nepojízdné na pravém okraji rychlostní komunikace. U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol s negativním výsledkem," vysvětlila událost policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Vozidlo  bylo jako překážka v silničním provozu odstraněno odtahovou službou. Příčiny a okolnosti dopravní nehody budou předmětem dalšího policejního šetření. Škoda byla vyčíslena na 40 tisíc korun.

(red)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce