Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStudenti jsou na cestě za svým snem

Studenti jsou na cestě za svým snem
05.11.2014 11:58

Jak vytvořit perfektní žádost o zaměstnání, která otevře cestu k vysněnému zaměstnání? Jak se chovat k nadřízeným i ke kolegům v práci? A proč je důležité chodit včas? Všechny tyto informace dostávají studenti Cyrilometodějského gymnázia přímo od odborníků z praxe. Během října se totiž naplno rozběhl projekt Cílevědomě za budoucím povoláním, který realizuje Cyrilometodějské gymnázium ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou. Studenti sexty, septimy a oktávy absolvovali dva workshopy financované Evropským sociálním fondem v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Během prvního workshopu na téma „Budování vlastní pozitivní image a rozvoj potřebných kompetencí při hledání zaměstnání (efektivní komunikace, asertivita, empatie)“ se studenti z úst Leo Dittmanna z personální agentury dozvěděli, jak být v práci úspěšný, jak přistupovat ke studiu nebo jak se na své zaměstnance dívají nadřízení. Studenti se také mohli přesvědčit o důležitosti komunikace a slušného chování. Druhý workshopem provedl studenty Tomáš Zikmund z firmy Toray. Vysvětlil jim proces výběrového řízení, doporučil správný postup k podání žádosti o zaměstnání a poradil, jak se vypořádat se záludnými otázkami personalistů.

Na třetím workshopu se studenti seznámí s trendy na trhu práce a perspektivními obory pro studium i zaměstnání. Studenty sexty čeká týdenní kariérní praxe, v rámci které budou stínovat pracovníky na vybraných pracovištích. Praxe proběhne od 3. do 7. listopadu v různých prostějovských firmách. Díky ní pak budou moci posoudit, jestli směřují ke správné profesi a jestli jejich představy nejsou praxi příliš vzdálené.(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce