Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStřelmistři připravovali nálože v OP, kousek dál se kradlo

Střelmistři připravovali nálože v OP, kousek dál se kradlo
30.06.2014 08:27

Z pátku na sobotu se vloupal zloděj do areálu společnosti v ulici U Spalovny v Prostějově.

"Zloděj překonal uzamčené vstupní dveře do budovy a následně v jedné kanceláři vnikl do bezpečnostního trezoru a z něj odcizil peníze. Dále zničil bezpečnostní kamerový systém v budově, poškodil vybavení kanceláře a poškodil vstupní dveře. Svým jednáním způsobil společnosti celkovou škodu za 1 350 tisíc korun," uvedla k případu policejní mluvčí Marta Vlachová. Po dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody od dvou do deseti let.

To však není jediný případ krádeže, jímž se policisté zabývají. "Někdy během posledních tří dnů vnikl zloděj na zahradu jednoho domu v obci Žešov. Využil nezajištění rozestavěné garáže a odcizil zde odloženou brusku. To mu nestačilo a překonal zámek u stavební buňky, vnikl dovnitř a odcizil multifunkční vrtačku," uvedla mluvčí s tím, že majitel celkovou škodu vyčíslil na necelých 12 tisíc korun. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce