Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStřední škola designu a módy slaví stovku!

Střední škola designu a módy letos slaví 100. výročí svého založení. V rámci oslav proběhne v měsíci září a říjnu několik akcí, na které by SŠDAM ráda pozvala nejen bývalé absolventy školy, ale celou prostějovskou veřejnost.

Dne 11. září od 14 hodin až do večerních hodin bude probíhat ve Smetanových sadech studentský happening. Na studentský happening přijali pozvání i významní hosté. Vizážistickou show předvedou přední vizážisté českých celebrit Pavel Kortán a Miroslava Česlová. Simova Sokolová a Jarmil Valíček patří zase mezi špičkové kadeřníky České republiky. I oni předvedou něco ze svého umu. Od 17 hodin bude park patřit módním přehlídkám. Své kolekce předvedou jednak absolventi Střední školy designu a módy, dále módní návrhářka Yvona Leitner, která už několik roků vyučuje na SŠDAM modelovou tvorbu, a samozřejmě hosté – módní návrháři Petr Kalouda, Sandra Švédová, Tomáš Machálek a další. V roli modelek vystoupí herečka Petra Bučková alias Naďa Mázlová ze známého seriálu, Aneta Vignerová, naše poslední česká miss, miss Nikola Buranská, modely a modelky z agentury Pestige Models, která pořádá soutěž Look Bella, a samozřejmě studenti a studentky SŠDAM.

Studentský happening však nebude pouze o módě. Obor Multimediální tvorba bude v průběhu odpoledne a večera promítat studentské filmy v sále kina Metra. I tento obor má svého významného hosta. Je jím Petr Kolečko, známý scénárista, jehož jméno stojí za seriálem Most a je spojeno i s celovečerním filmem Masaryk.

Ve foyeru kina Metra bude k zhlédnutí výstava výtvarných prací studentů oboru Užitá malba a design interiéru.

Celým odpolednem a večerem nás provede známý prostějovský moderátor Aleš Procházka.

„Dne 4. října v 19 hodin se Městské divadlo stane dějištěm galavečera k výročí založení školy. Večer nese název Doteky módy aneb 100. výročí založení školy, opět to bude večer ve víru módních přehlídek, tentokrát nesoutěžní, 5. října vás zveme na den otevřených dveří do Střední školy designu a módy. Můžete si nejen prohlédnout školu, ale i posedět v naší malé, příjemné kavárně a společně si s přáteli zavzpomínat," přidala pozvání ředitelka školy Ivana Vaňková. (red)

Ilustrační foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU
08.09.2019 09:14

Střední škola designu a módy letos slaví 100. výročí svého založení. V rámci oslav proběhne v měsíci září a říjnu několik akcí, na které by SŠDAM ráda pozvala nejen bývalé absolventy školy, ale celou prostějovskou veřejnost.

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce