Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStrážník ze Šternberka okradl město o 600 tisíc

Strážník ze Šternberka okradl město o 600 tisíc
25.06.2015 12:20

Olomoučtí kriminalisté zahájili v těchto dnech trestní stíhání pro podezření z trestného činu Zpronevěra podle § 206 odst. 1, odst. 4, písm. d) trestního zákoníku proti dvaapadesátiletému muži ze Šternberka. Obviněný způsobil městu škodu přes 600 tisíc korun. Čeká ho až osm let vězení.

„Muž přebíral jako správce rozpočtu Městské policie Šternberk v období od konce roku 2012 do ledna tohoto roku finanční prostředky z parkovacích automatů ve městě. Část finančních prostředků použil pro svou vlastní potřebu a Městu Šternberk tak způsobil celkovou škodu ve výši přesahující 600 tisíc korun,“ konstatovala policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Pokud soud uzná obviněného vinným, hrozí mu za uvedené protiprávní jednání trest odnětí svobody v rozmezí dvou až osmi let. (red)

Ilustrační foto internet


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce