Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStrážníci se zaměřili na majitele psů v rámci kampaně

Strážníci se zaměřili na majitele psů v rámci kampaně
24.06.2019 12:56

Strážníci Městské policie Prostějov se zaměřili na pejskaře. Na preventivní akci s názvem „Pes za to nemůže“ kontrolují, zda mají majitelé psů své čtyřnohé mazlíčky očipované, přihlášené na Magistrátu města Prostějova a zda dodržují pravidla upravená obecně závaznými vyhláškami.

„Cílem akce je přimět majitele psů, aby dodržovali pravidla, která se týkají nejen volného pohybu psů na veřejném prostranství, ale i uklízení exkrementů. Tím zcela jistě přispějí k čistotě města a většímu bezpečí v ulicích. Pokud strážníci zjistí, že pes má čip, jsou za něj zaplaceny poplatky, obdrží majitel za odměnu reflexní obojek nebo sadu sáčků na psí exkrementy a letáček s informací, kde se může pes pohybovat bez vodítka. Zastupitelé našeho města při předposledním zasedání schválili novelizace obecně závazné vyhlášky č. 8/2012, kterou se stanoví pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství a vymezují prostory pro volné pobíhání psů na území města Prostějova. Úplné znění této vyhlášky je na webových stránkách města Prostějova každému přístupné. Míst k volnému pohybu psů je na katastru města celkem 16. Na ostatních veřejný prostorách musí být pes vždy na vodítku. Jde přece o bezpečí ostatních osob a dětí," uvedl ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy.

V případě zjištění přestupku hrozí na místě pokuta do 10 tisíc korun. Takový případ při akci zjištěn nebyl, a to je velmi dobře. Během dvou akcí strážníci zkontrolovali 37 psů. Všichni majitelé měli své čtyřnohé kamarády v pořádku. Nebyl zjištěn žádný přestupek. Preventivní akce „Pes za to nemůže“ bude probíhat i v následujících týdnech. (red)

Ilustrační foto: MPPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce