Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStrážníci se školili v první pomoci

Strážníci se školili v první pomoci
25.05.2019 08:41

V průběhu tohoto týdne (20. – 23. 5. 2019) se prostějovští strážníci zúčastnili zážitkového školení první pomoci realizovaného Týmem POMÁHÁME POMÁHAT pod vedením lektorů Českého červeného kříže Olomouc. Osmihodinovým seminářem během čtyř dnů prošlo 40 strážníků.

„Dopolední část byla zaměřena na teorii ohledně zvládnutí první pomoci při různých zdravotních komplikacích nebo zraněních. V odpoledních hodinách si strážníci měli možnost vyzkoušet získané poznatky při modelových situacích např. ošetření zraněných při dopravní nehodě, policejní zákrok v drogovém doupěti nebo kolaps muže v nákupním centru s následnou resuscitací za pomoci defibrilátoru," uvedla strážník Tereza Greplová. Městská policie Prostějov v současné době disponuje jedním defibrilátorem. „Jelikož nelze zdraví a život člověka nahradit penězi, bude každé hlídkové vozidlo dovybaveno takovýmto přístrojem," doplnila Greplová. (red)

Foto: MPPv

Strážníci se školili v první pomoci

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce