Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStrážníci se potýkali s opilci v ulicích

Strážníci se potýkali s opilci v ulicích
30.06.2014 08:29

V průběhu tohoto týdne strážníci přistihli pár minut po půlnoci v prostoru Wolkerovy ulice pětadvacetiletého řidiče, který nerespektoval dopravní značky přikazující směr jízdy a zákaz vjezdu všech vozidel.

"Tímto jednáním na sebe upozornil strážníky. Hlídka u muže provedla dechovou zkoušku, která potvrdila požití alkoholu - dotyčný nadýchal 1,35 promile. Jeho jednadvacetiletá přítelkyně nabízela vzít celou věc na sebe," uvedla k případu strážník Jana Adámková.

Pro podezření z trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která si případ převzala.

O dva dny později přijali po poledni strážníci sdělení o muži ležícím v blízkosti zastávky u kruhového objezdu v Určické ulici.

"Pětatřicetiletý opilec nebyl schopen samostatné chůze a neustále padal na zem. Při dechové zkoušce mu bylo naměřeno 3,71 promile," uvedla strážník Jana Adámková s tím, že po prohlídce lékařem byl muž převezen v doprovodu hlídky na záchytnou stanici v Olomouci. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce