Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStodvojkaři darovali krev

Stodvojkaři darovali krev
07.12.2019 08:30

Na Hematologicko-transfúzním oddělení Nemocnice Prostějov darovala krev v pondělí 2. 12. více než třicítka vojáků ze 102. průzkumného praporu v Prostějově. Každý rok 102. průzkumný prapor generála Karla Palečka Prostějov pořádá charitativní akci praporu. Letošním rozhodnutím bylo darování krve.

„Na tuto myšlenku nás přivedla skutečnost, že jsme již v minulém období krev darovali pro syna jednoho našeho kolegy. Jak zní slogan Nemocnice Prostějov „Krve není nikdy dost", a proto pomáháme,“ prozradil velitel praporu podplukovník Pavel Hriník, který zrovna přišel z odběrové místnosti.

Vojáci ovšem mysleli i na nemocné děti Dětského oddělení, kterým předali Mikulášské balíčky. „Velmi s vážíme, že si vojáci vybrali právě naší nemocnici a budeme se těšit na další společnou akci," doplnila Marie Marsová, předsedkyně představenstva Středomoravská nemocniční a. s. (red)

Foto: Nemocnice Pv

Zdroj: https://prostejovsky.denik.cz/zpravy_region/sedmdesat-vojaku-z-prostejova-darovalo-krev-nemocnice-je-nadsena-80191203.html


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce