Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStavba severního obchvatu zkomplikuje život hlavně cyklistům

Stavba severního obchvatu zkomplikuje život hlavně cyklistům
11.09.2019 06:32

Dlouho očekávaná výstavba severního obchvatu byla slavnostně zahájena13. srpna 2019 v Olympijské ulici v Prostějově. Měla by trvat 32 měsíců a zkomplikuje život těm, kdo využívají cyklostezky do Kostelce na Hané a Smržic. Obě totiž budou muset být po několik měsíců uzavřeny.

Cyklostezka do Smržic měla být původně uzavřena 9. září. Všechno je ale jinak. „Na základě koordinační schůzky pro stavbu severního obchvatu za účasti zástupců statutárního města Prostějova, Krajského úřadu olomouckého kraje, společností Eurovia CZ a Strabag oznamujeme, že cyklostezka Prostějov – Smržice bude v provozu minimálně do konce února 2020," uvedl dnes na webu města náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Původní informace, která se objevila na webu města, hovořila o více než rok a půl dlouhé uzávěře. To na tiskové konferenci následně vysvětlil náměstek primátora Prostějova Jiří Rozehnal. „Cyklostezka bude uzavřena pouze na nezbytně nutnou dobu, nikoliv po celou dobu budování severního obchvatu. Reálný odhad počítá s tím, že bude neprůjezdná maximálně 8 - 9 měsíců (v závislosti na počasí). Jednáme trvale v této záležitosti s Krajským úřadem Olomouckého kraje včetně možnosti náhradní provizorní trasy po dobu výstavby," uvedl Rozehnal, podle kterého v okamžiku, kdy budou probíhat stavební práce, nemůže stavitel dle Stavebního zákon a předpisů BOZP pohyb osob na stavbě povolit, a to z důvodu bezpečnosti a nebezpečí vzniku úrazu.

Stavba bude trvat 32 měsíců. Investorem je Olomoucký kraj. Město Prostějov se na tomto projektu spolupodílí jak finančně, tak technicky. Na projekt je čerpána dotace ve výši 300 milionů korun. (ber)

Foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce