Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStará žitná myslivecká Single Barrel se dostala mezi nejlepší whisky světa

Stará žitná myslivecká Single Barrel se dostala mezi nejlepší whisky světa
08.10.2019 07:46

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu slaví velký mezinárodní úspěch. Její prémiová, osm let stařená Stará žitná myslivecká Single Barrel vydobyla na mezinárodní soutěži The Global Spirits Masters druhé místo v kategorii whisky.

Oceněnou Starou žitnou mysliveckou Single Barrel stočili u příležitosti loňského 500. výročí založení Palírny U Zeleného stromu. „Jde o limitovanou edici, kterou destilujeme ze stejných surovin jako tradiční Starou žitnou mysliveckou. Zraje ale mnohem déle, osm let, a to vždy v konkrétních sudech po bourbonu nebo po sherry. To destilátu dodává specifický a neopakovatelný charakter. Konkrétně tento oceněný stříbrnou medailí zrál v sudech po americkém bourbonu,“ popisuje Pavel Kadlec, ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Soutěže The Global Spirits Masters se v kategorii whisky zúčastnilo celkem 24 výrobků. Jediným pokořitelem Staré žitné myslivecké Single Barrel byla jednadvacetiletá whisky.

Porota hodnotila destiláty za přísných podmínek, které zajišťují naprostou nestrannost a spravedlivé obodování. Sledovanými kritérii u každého produktu byly vzhled, vůně, chuť a celková vyváženost. Soutěž The Global Spirits Masters si zakládá na tom, že nezávislí porotci, kteří jednotlivé kategorie hodnotí, nesmějí mít žádné vazby na zúčastněné značky.

Palírně U Zeleného stromu se díky této stříbrné medaili rozrostla sbírka významných ocenění. Nedávno přivezla její čtyřletá Stará žitná myslivecká Reserve zlato z Číny a bronz z anglické International Wine & Spirit Competition. Před časem zaznamenala několikanásobný úspěch na degustačních kláních v Německu.

Stará žitná myslivecká Single Barrel – základem jsou stejně jako u originální Staré žitné myslivecké žitný destilát a způsob výroby podobný whisky či bourbonům, díky kterým se této tradiční lihovině přezdívá „česká whisky“. Každý ročník Single Barrel je odlišný a neopakovatelný, protože zraje v sudech po různých druzích ušlechtilého alkoholu, jako jsou bourbon, sherry nebo panamský rum. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce