Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStará žitná myslivecká Reserve obsadila v Anglii bronzovou příčku

Stará žitná myslivecká Reserve obsadila v Anglii bronzovou příčku
19.08.2019 06:31

Prostějovská Palírna U Zeleného stromu slaví významný úspěch. Její Stará žitná myslivecká Reserve si z jubilejního padesátého ročníku renomované degustační soutěže International Wine & Spirit Competition v kategorii žitných whisky přivezla bronzovou medaili. Navazuje tak na stříbrné ocenění, kterého se jí dostalo v květnu na International Spirits Competition ve Stuttgartu.

Stará žitná myslivecká Reserve patří mezi ušlechtilejší varianty této legendární značky, která se vyrábí v Palírně U Zeleného stromu s historií již od počátku 16. století. Základ tvoří pečlivě vybraný žitný destilát, který se nechává čtyři roky uzrát v dubových sudech. „Stará žitná myslivecká Reserve získává dlouhou dobou zrání a originální recepturou výjimečně jemnou chuť. Třetí příčku v kategorii whisky pokládáme za důkaz, že naše palírna umí svými výrobky zaujmout odbornou veřejnost i v zahraničí,“ říká Pavel Kadlec, ředitel Palírny U Zeleného stromu.

Odbornou porotu oslovila na Staré žitné myslivecké Reserve nejvíce její chuť a vůně. „Čichové buňky láká dřevitá a vanilková vůně. Na jazyku se rozlévá příchuť svěžích citrusů a pikantního peckovitého ovoce,“ píše se v písemném zhodnocení poroty. Z celkového počtu 100 bodů jich Stará žitná myslivecká Reserve obdržela 87.

Soutěž International Wine & Spirit Competition letos slaví jubilejní 50. ročník. Pořádá ji stejnojmenná organizace sídlící v anglickém Cranleighu jihozápadně od Londýna. Na hodnocení destilátů se podílí přes 400 porotců z 30 zemí světa. Jsou mezi nimi experti na prodej alkoholických nápojů v obchodech a gastronomických provozech, dále také odborní kritici.

Redesignovaná Stará žitná myslivecká Reserve tak pokračuje v úspěchu z německého Stuttgartu. Na soutěži International Spirits Competition vyhrála stříbrnou medaili. Během dvoudenní anonymní degustace se o přízeň poroty utkaly lihoviny v sedmi kategoriích – rumy, giny, whisky, koktejly, skotská, další lihoviny a ovocné destiláty. Porotu tvořili zkušení odborníci z Evropy i Spojených států a také mladí příznivci nových trendů a inovací v lihovarnictví.

Stará žitná myslivecká Reserve – Stejně jako u whisky je jejím základem žitný destilát, který zraje v bílých dubových sudech po dobu tří let. Posléze je destilát znovu uložen do dubových sudů na dobu jednoho roku. Výsledkem je jedinečná jemná chuť whiskového charakteru s hřejivým dozvukem sadového ovoce. (red)

Stará žitná myslivecká Reserve obsadila v Anglii bronzovou příčku

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce