Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStará hájenka v Seči konečně našla kupce

Stará hájenka v Seči konečně našla kupce
31.05.2014 08:01

Rada města na své poslední schůzi vyhlásila záměr prodeje bývalé hájenky v Seči u Lipové. Za objekt ve špatném technickém stavu s bytovou jednotkou 3+1 a zahradou nabídli zájemci 560 tisíc korun.

Bývalá zemědělská usedlost, kterou spravovaly Lesy města Prostějova, je pro potřeby této společnosti dlouhodobě nepotřebná. Proto byla již od roku 1997 pronajímána na základě smlouvy, která byla vypovězena v květnu loňského roku kvůli neplacení nájemného. Od té doby je objekt prázdný. „Vzhledem k technickému stavu nemovitosti, která vyžaduje nemalé investice, jsme již loni v květnu vyhlásili záměr prodeje za cenu stanovenou znaleckým posudkem ve výši 729 tisíc korun. Ve stanoveném termínu do konce září se však nikdo nepřihlásil. Až 5. května tohoto roku se ozvali zájemci, kteří za objekt, postavený v roce 1860, nabídli městu cenu 560 tisíc korun. S ohledem na stavebně-technický stav předmětného majetku, dlouhodobou snahu města o jeho prodej a také s přihlédnutím na záměr žadatelů dům rekonstruovat pro potřeby bydlení, jsme vyhlásili záměr prodeje,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Pospíšil.

Zájemci budou povinni uhradit před předložením materiálu Zastupitelstvu města Prostějova na schválení prodeje zálohu ve výši 10% nabízené částky, tedy 56 000 Kč, podle platného systému kaucí. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce