Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStalo se v uplynulém týdnu

Stalo se v uplynulém týdnu
19.03.2017 08:28

Pondělí

V pondělí začala uzavírka Plumlovské ulice v Prostějově. I když je částečná, znatelně zkomplikuje život motoristům. Důvodem je rekonstrukce vodovodu v úseku od Jiráskova náměstí po Březinovu ulici. Práce by měly být ukončeny 31.7.2017. (ber)

Úterý

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vložila do evropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF) informaci o zjištění závadné potraviny. Mleté maso mix 100 %, hovězí – vepřové, v balení 500 g, polského výrobce, u kterého analýza potvrdila kontaminaci bakteriemi rodu Salmonella. Závadný výrobek byl odebrán v distribuci společnosti Lidl Česká republika.

Středa

Prostějovský soud ve středu zprostil obžaloby bývalého šéfa OP Prostějov Františka Tuhého. Ten stál před soudem pro porušení povinnosti při správě cizího majetku kvůli údajně nevýhodnému pronájmu podnikových prodejen v Prostějově z let 2004 až 2009. Podle žalobců při nich zvýhodňoval svou dceru a zetě, škodu vyčíslili na více než deset milionů korun. Soud dospěl k názoru, že žalované skutky nejsou trestným činem.

Čtvrtek

Na místě bývalého koupaliště v areálu velodromu v Kostelecké ulici roste Národní olympijské centrum. A to i přesto, že ještě koncem února nebylo jisté, zda jsou na stavbu peníze. Vláda posvětila výstavbu sedmi center v rámi celé republiky. Na prostějovské by mělo být vyhrazeno 110 milionů.

Pátek

Celkem tři sta jedenácti žádostem o finanční prostředky z dotačního titulu Podpora celoroční sportovní činnosti vyhověl v letošním roce Olomoucký kraj. Mezi žadatele rozdělil 42 320 000 korun. Téměř dvaatřiceti miliony region podpořil 27 sportovních organizací, které se ucházely o dotaci vyšší než dvě stě tisíc korun. Dotaci nad dvě stě tisíc korun od kraje získali například tenisté, volejbalistky a basketbalisté z Prostějova.

Sobota

V sobotu 18. března připravili v určické sokolovně dobrovolní hasiči ve spolupráci s kulturním klubem „Vítání jara". V programu vystoupily děti z mateřské školy a taneční skupina Šárky Miklíkové. Velké pozornosti se těšila pohádka O zamilovaném hejkalovi. O hudební doprovod se postaral DJ Vejmola.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
26.03.2017 07:25

Pondělí

Prostějovský cukrář Břetislav Brablec, majitel firmy Modrý ráj, si na své konto připsal další úspěch. Bodoval o víkendu na Gastro Kroměříž. Se svým dortem obsadil mistr cukrář třetí místo.

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce