Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskStalo se 16. května

Stalo se 16. května
16.05.2017 07:14

Dne 16. května 1868 byl položen základní kámen Národního divadla v Praze. Při této příležitosti byla v Novoměstském divadle uvedena preiéra opery Bedřicha Smetany Dalibor. Dirigoval sán Bedřich Smetana. Novorenesanční budova Národního divadla Josefa Zítka je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi, a to jak po stránce národněkulturní a historické, tak i z hlediska čistě architektonického.

Dne 16. května 1929 se v Hollywoodu poprvé udělovaly ceny za vynikající výkony v domácím i zahraničním filmu – Oscary. A v roce 1945 se prezident Dr. Edvard Beneš vrátil z londýnského exilu do Prahy.

Svátek má dnes Přemysl. A pranostika praví, že „kdo o svatém Janě len zasívá, stébla zdéli lokte mívá“.

Zdroj a foto: Wikipedie


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
reklama
banner

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

I prostému kopáči je jasné, že se někde stala chyba

Není to tak dlouho, co jsem tu četla příspěvek o rozkopaných ulicích v našem městě. Chtěla bych se k pisateli připojit. I já jsem se pozastavovala nad tím, že se rozkopaly ulice města ve velkém, to není jen ojedinělá akce, rozkopaná je půlka Prostějova.

zobrazit všechny
Řádková inzerce