Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSrpnový Restaurant Day se blíží

Srpnový Restaurant Day se blíží
12.08.2017 07:35

Stále populárnější Restaurant Day zná svůj nový termín. Bude se konat 27. srpna v době od 11 do 14 hodin opět na zahrádce Národního domu. Jako vždy jej organizují Okrašlovací spolek města Prostějova, Marky obchůdek a Martina Šponarová. Srpnový Restaurant Day hledá posledních pět účastníků, kteří své jídlo či pití nabídnou návštěvníkům!

V nabídce budou i indické speciality, třeba rybí suruwa, falafel a kuřecí korma. Poprvé budou na stánku medová srdce, těšit se můžete na domácí pivo, kari, baskickou kuchyni, cukrovinky od Hanky, zelňačku, domácí koblihy, nakládané sýry, domácí loupáky, kváskový chleba. "Jen dobroty Green Tree a šlehačkové pamlsky budeme muset oželet, cukráři mají obavu z přílišného tepla, a tak letní etapu vynechají," vysvětlila za pořadatele Markéta Valentová.

Pokud máte čas, chuť a kuráž nabídnout ostatním svou specialitu, můžete se hlásit na restaurantdaypv@seznam.cz. Ale pospěšte si, zbývá posledních pět míst! (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce