Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSrdéčko opět bodovalo na dostizích

Srdéčko opět bodovalo na dostizích
29.10.2018 07:55

Uplynulý víkend byl pro dostihovou centrálu Na Srdéčku Stanislava Popelky z Hvozdu více než úspěšný. Jeho svěřenci se zúčastnili dostihů v Pardubicích a Velké Chuchli a domů přivezli mimo jiné dvě cenná vítězství.

V Pardubicích se v sobotu jako první postavila na start čtyřletá hnědka Kornelia s Pavlem Složilem ze stáje Hvozd Popelka. V Cena steeplechase crosscountry, ceně podporované společností PROVET na 3 300 metrů, doběhla jako třetí.

V Ceně Nadace pro rozvoj města Pardubic, steeplechase crosscountry na 4 300 metrů, doběhl šestiletý valach Lambrozini s žokejem Patrickem Boekhout ze stáje Hvozd - Popelka - Hanák rovněž na třetím místě. Smůlu měl stejně starý Norvíno ze Stajňa Corinne ČR, který Pavlu Složilovi mladšímu vybočil z dráhy a dostih nedokončil.

Z vítězství v Ceně TZIGANE DU BERLAIS – vítěze 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou, steeplechase crosscountry na 4 000 metrů, se radoval pětiletý hnědý Shegerton. Hřebce, startujícího v barvách Hospůdky Malé - Hradčany, vedl žokej Marek Stromský.

Druhé prvenství si odvezl z Ceny podporované Tiskárnou v Ráji, steeplechase crosscountry na 3 400 metrů, devítiletý valach Lord Jagmin. Hnědáka ze stáje EŽ Praha do cíle dovedl Jan Odložil.

V nedělní Chuchli startoval jediný zástupce Srdéčka, jedenáctiletý matador Čáriray ze Stajne Corinne. V Ceně EŽ PRAHA, a. s. ve spolupráci s ČESKOU TELEVIZÍ, proutkách na 3 300 metrů, doběhl s Janem Odložilem druhý.

Závěr sezony bude pro Srdéčko o příštím víkendu. Svěřenci trenéra Popelky pojedou v sobotu Kolesách a v neděli ve Slušovicích. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce