Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSrdéčko bodovalo v Pardubicích! A přivezlo hned dva vítěze

Srdéčko bodovalo v Pardubicích! A přivezlo hned dva vítěze
11.05.2019 06:30

Ve středečních dostizích na pardubickém závodišti prokázali svěřenci trenéra Stanislava Popelky výbornou formu. Zvítězili hned ve dvou z nich a získali řadu dalších umístění.

V Ceně podporované společností PROVET, steeplechase crosscountry na 4 400 metrů, proběhl po boji jako první cílem osmiletý hnědý valach Lombargini stáje EŽ Praha v sedle s Janem Odložilem.

Cenu firmy Petr Novotný, steeplechase crosscountry na 3 500 metrů, vyhrál pod žokejem Markem Stromským, rovněž po boji, šestiletý tmavý hnědák Imphal. Valach reprezentuje stáj Quartis- Zámecký Vrch.

Cena města Pardubic - Úvodní Cross Country Koroka, steeplechase crosscountry na 4 500 metrů, podlehli Stretton a Mahony pouze skvělému Ange Quardianovi trenéra Josefa Váni. Devítiletý hnědý valach Stretton pod Nikolasem Lovenem přinesl stáji Nýznerov druhé místo. Současně s ním proběhl cílem sedmiletý hnědák Mahony stáje Quartis - Zámecký Vrch vedený žokejem Markem Stromským.

Desetiletý ryzák Dangerous Gleam stáje www.trdelnik.com-Luka s Nikolasem Lovenem v sedle proběhl jako druhý cílem Ceny Dostihového klubu, steeplechase na 3 900 metrů. Jeho stájový kolega, dvanáctiletý hnědý valach Čáriray ze Stajně Corrine s Janem Odložilem skončil šestý.

Šestý skončil i Thirteen Diamonds, osmiletý hnědý valach patřící rovněž Stajni Corrine, v ceně Dostihového spolku a.s. V steeplechase crosscountry na 3 350 metrů ho jel amatér František Plšek mladší.

V Ceně memoranda „ Dostihový spolek a.s., HC DYNAMO, BK Pardubice a.s.“, steeplechase crosscountry na 4 300 metrů doběhl na sedmém místě z patnácti startujících šestiletý ryzák Kornelius s Patrickem Boekhoutem v sedle. Kornelius, startující za stáj EŽ Praha, je Popelkovým odchovancem.

Gratulujeme! (ber)

Ilustrační foto: dostihy.fitmin.cz


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce