Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŠpinavci zvou na zámek Plumlov. Na Rekviem za rytíře III

Špinavci zvou na zámek Plumlov. Na Rekviem za rytíře III
20.04.2019 08:38

Tak jako loňskou úspěšnou sezonu, tak i tu letošní začínají Špinavci o velikonočním víkendu na nádvoří zámku Plumlov. O prodlouženém víkendu 20. - 22. 4. 2019 navážou na oblíbenou akci Rekviem za rytíře, tentokrát s přídomkem „III“.

„I tentokráte jsme na zámecké nádvoří pozvali ty nejlepší účinkující, kteří se představili během loňského roku na našich akcích. Celý víkend jsme rozdělili tématicky podle jednotlivých dní. V sobotu se zaměříme na pohádková vystoupení, v neděli budou nad nádvořím létat draví ptáci z rukou sokolníků a v pondělí se budeme bavit při kejklířském umění," uvedl za Špinavce herold Petr Šenkyřík.
Poprvé na Plumlově vystoupí vyhlášená šermířská skupina Fuente Ovejuna z Prahy. Během jejich pohádky Rumcajs na nádvoří vyroste les Řáholec. Další jejich výlet pro změnu povede do uliček židovské Prahy a seznámíte se s Golemem nebo navštívíte hodinu dějepisu a dozvíte se, jak to ve skutečnosti bylo s Žižkou.
Po roce na Plumlově opět vystoupí Komedianti na káře. Předvedou něco ze svého kejklířského umění a také zahrají oblíbenou pohádku Princ Bajaja. Jako další se představí Divadlo bez střechy se svými komediemi Den v katovně, Židle či neslavnější představení Prokleté dědictví. V neděli navíc v premiéře nové vystoupení Zbojníci.
Během jednotlivých tematických dnů navíc vystoupí loutkové divadlo Kašpárkův svět, sokolnický spolek Dědictví a kejklíř a žonglér Jindřich Holeček. Samozřejmostí budou také stánky s různým zbožím a řemesly. Mimo jiné také s hrnčířským zbožím a ukázkou drátování s Miluší Hrachovinovou. Černé řemeslo kovářské zase předvede mistr Jakub.
Po tři dny od 9:30 do 16:30 každou půlhodinu Velikonoční prohlídky Vysokým zámkem s průvodci v historických kostýmech! Navíc je mimořádná příležitost projít pohádkové sklepy pod vysokým zámkem, a to v 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin.
Areál zámku bude otevřen během všech tří dnů od 9:15 do 17:30 hodin.

(ber)

Špinavci zvou na zámek Plumlov. Na Rekviem za rytíře III

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce