Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSníh z chodníků a silnic je odklízen dle plánu

Sníh z chodníků a silnic je odklízen dle plánu
30.01.2019 08:29

Plán zimní údržby komunikací a chodníků ve městě Prostějově je zpracován tak, aby v prvním pořadí důležitosti byly zprovozněny úseky místních komunikací, na kterých je vedena městská hromadná doprava, včetně hlavních tahů na komunikacích v majetku města, dále úseky chodníků s velkou frekvencí pohybu obyvatel a zastávky MHD. Následně jsou ve druhém a třetím pořadí důležitosti zprovozněny ostatní komunikace, chodníky, aleje, přechody pro chodce a ostrůvky.

„U chodníků pořadí důležitosti se vychází z potřeb obyvatel k zabezpečení přístupu k zastávkám MHD, na vlakové a autobusové nádraží, k nemocnici, obchodům a podobně," uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Plán se netýká účelových komunikací, chodníků - přímých připojení sousedních nemovitostí na místní komunikace a chodníky a také chodníků ve vnitroblocích - tyto nebudou v zimním období udržovány.

Odstraňování a případně zmírnění závad ve sjízdnosti zahrnuje zejména:

• posyp chemickým materiálem

• posyp inertním materiálem

• odstraňování sněhu

• zabezpečování odtoku vody z vozovek

„Pro účely tohoto plánu je zimní období doba od 1. listopadu 2018 do 31. března 2019. Pokud vznikne zimní povětrnostní situace mimo toto období, zmírňují se závady ve sjízdnosti komunikací bez zbytečných odkladů, přiměřeně ke vzniklé situaci,“ doplnil náměstek Pospíšil. (red)

Ilustrační foto: MMUl


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce