Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSmlouva o provozování bikesharingu se prodlužuje

Smlouva o provozování bikesharingu se prodlužuje
27.10.2019 06:04

Lidmi oblíbené sdílení kol bude v Prostějově pokračovat. V září tohoto roku se na město obrátila společnost nextbike Czech Republic s.r.o. se žádostí o prodloužení provozu sdílených jízdních kol v roce 2019 o dva měsíce, tedy od 1. 11. 2019 do 31. 12. 2019. Rada souhlasí s prodloužením provozu sdílených jízdních kol.

Smlouvu o provozování bikesharingu v Prostějově schválili radní již v dubnu tohoto roku, kdy rozhodli o výběru dodavatele veřejné zakázky (koncese malého rozsahu) a systém veřejného sdílení jízdních kol měl být zajišťován v období od 1. 7. 2019 do 31. 10. 2019 a dále od 1. 3. 2020 do 31. 10. 2020.

Rozšíření časového rozsahu poskytování služeb již také odsouhlasilo i Ministerstvo financí ČR, kde jsme nechali prověřit správnost žádosti z hlediska možných dopadů přijímaných závazků obsažených v návrhu změny smlouvy a jejich vlivu na ekonomickou situaci veřejného zadavatele a na mezinárodní závazky České republiky,“ doplnil 1.náměstek primátora Jiří Pospíšil a přidal, že město touto cestou podporuje zdravý pohyb a čistou mobilitu v Prostějově.

K dispozici jsou pevné a virtuální stanice. Pevné stanice jsou stojany společnosti nextbike Czech Republis s.r.o., všechny ve stejném provedení jako můžete vidět například před budovou radnice na náměstí T. G. Masaryka. Virtuální stanice tvoří městský mobiliář (bezpečnostní stojany), do kterých lidé mohou kolo odložit, případně si ho vypůjčit. Společnost zajišťuje dostupnost a přesun kol na pevných stanicích, virtuální stanice tedy slouží k vrácení (odložení) kola. Samozřejmě v případě, že je ve virtuální stanici kolo spol. nextbike, můžete si ho zde vypůjčit. Nelze ale zajistit, aby ve všech virtuálních stanicích bylo kolo dostupné 24 hodin denně, jako je tomu u pevných stanic,“ vysvětlil styl provozu a využívání stanic Pospíšil. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce