Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSlávu na zámku v Plumlově utnul sníh

Slávu na zámku v Plumlově utnul sníh
31.03.2013 10:50

Plumlov – Sérii podniků na úvod sezony na zámku v Plumlově dnes přerušil sněhový příval. První den víkendu měli organizátoři štěstí, počasí jim poměrně přálo a dorazilo asi čtyři sta lidí.

„V sobotu 30. března 2013 uplynulo 333 let od doby, kdy začala stavba plumlovského zámku. Měli jsme na nádvoří historický jarmark, hrálo se loutkové divadlo, uspořádali jsme turnaj ve střílení z luku a lidé viděli i vojenské ležení. Dopoledne mohli také sledovat, jak zdejší panstvo přijelo na zámek v kočáře,“ popsal kastelán Pavel Zástěra s tím, že na zámku přivítali přibližně čtyři stovky hostů.

Nedělní program, který měl nabídnout šermíře nebo exhibici sokolníků s dravými ptáky, se ovšem odkládá. „Přestože ráno několik zájemců přišlo, museli jsme to kvůli sněhu dnes odpískat. Jak to bude na Velikonoční pondělí, to se uvidí. Necháváme to otevřené a rozhodneme se zítra,“ věří v umoudření počasí kastelán, který se svým týmem připravil také netradiční sváteční prohlídky vysokého zámku nebo ukázky středověké tortury. Pozval rovněž muzikanty, kteří dobovou atmosféru dokreslí svým repertoárem. „Na prohlídkové trase ukážeme návštěvníkům třeba expozice nábytku a svatebních obřadů,“ uzavřel Zástěra. (das)

Sobotní jarmark na nádvoří. Foto: (das)

Slávu na zámku v Plumlově utnul sníh

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce