Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŠkoláci a senioři vytvořili nový sborník

Vodní království, Království vody je název zbrusu nového sborníku. Tématem jsou příběhy, pohádky a vzpomínání. Sborník postupně vznikal v prostějovském Centru sociálních služeb v Lidické ulici. Jeho autory jsou jak senioři, tak děti ze Základní školy ve Vrahovicích.

„Aktivizační pracovnice zaznamenaly prostorové práce i obrázky, zapisovaly příběhy a pohádky, které vyprávěli senioři dětem. Chvilky kdy vznikal tento sborník, patří pro seniory mezi plnohodnotné životní prožitky. Děti od nich získávají moudrost a lásku a ony jim zase vrací a dávají nadšení, úsměv a radost ze společně prožitých okamžiků. Propojení těchto věkových kategorií je velkým přínosem pro všechny účastníky,“ uvedla primátorka města Alena Rašková. Děti ze Základní školy ve Vrahovicích, pod vedením vychovatelky Naděždy Kalábové, spolupracují se seniory žijícími v sociálních zařízeních či DPS více než 10 let.

„Jejich setkání se vyvíjela tak, že děti nejdříve zpívaly, tancovaly, hrály pohádky a došlo také na generační tvoření. Sborník je tak přirozeným výsledkem společné práce drobotiny a seniorů. V dnešní uspěchané době jsou taková setkání velice vzácná, významná a potřebná jak pro mladou, tak i pro starší generaci,“ doplnila primátorka. Sborník se nachází v elektronické podobě a nezůstane jen u tohoto počinu. Spolupráce dětí a seniorů se bude dále rozšiřovat. V plánu je řada setkání, vystoupení a workshopů. K Základní škole ve Vrahovicích se připojí i děti ze Základní školy Dr. Horáka. Podporu a záštitu bude i nadále poskytovat Zdravé město Prostějov a primátorka Alena Rašková. (zdroj MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU
22.02.2016 16:23

Vodní království, Království vody je název zbrusu nového sborníku. Tématem jsou příběhy, pohádky a vzpomínání. Sborník postupně vznikal v prostějovském Centru sociálních služeb v Lidické ulici. Jeho autory jsou jak senioři, tak děti ze Základní školy ve Vrahovicích.

 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce