Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSkatepark čeká rekonstrukce za 3,7 milionu

Skatepark čeká rekonstrukce za 3,7 milionu
06.08.2018 07:48

Na nevyhovující stav prostějovského skateparku, který se nachází v areálu velodromu v Kostelecké ulici, upozorňují sportovci již delší dobu. Mimo průběžné údržby požadují rekonstrukci i přidání nových prvků.

„Potřebné práce a také požadavky jsme konzultovali přímo se sportovci. Mezi jejich přání patří například doskoková molitanová jáma," uvedla náměstkyně Ivana Hemerková.

Rada proto doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova schválit rozpočtové opatření na rekonstrukci skateparku v Prostějově ve výši 3 miliony 700 tisíc. „Pokud zastupitelé ROZOP schválí, měla by být akce realizována ještě letos," informoval náměstek Zdeněk Fišer. „Už proběhlo výběrové řízení na zhotovitele, ve kterém byly osloveny tři specializované firmy,“ dodal Fišer. Ucházet se o zakázku mohl kdokoli, přesto byla podána jediná nabídka - Zdeněk Kotyza – PARKPILOT, Mníšek 612, 517 41 Vamberk ve výši 3.658.919 Kč včetně DPH. (ber)

Ilustrační foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce