Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSirény budou ve středu výjimečně mlčet

Sirény budou ve středu výjimečně mlčet
30.04.2013 11:54

Prostějov/kraj – Zvuk sirén, který se ozývá každou první středu v měsíci kolem poledne, nikoho neděsí. Někdo by se ale mohl vylekat, že jejich pronikavý tón tentokrát neslyší. Na Svátek práce test sirén sluchovody obtěžovat nebude, hasiči jej zrušili.

„Pravidelná měsíční zkouška sirén vychází v květnu na státní Svátek práce. Generální ředitel hasičského záchranného sboru, do jehož kompetence spadá, se proto rozhodl zkoušku v tomto měsíci zrušit,“ informovala mluvčí krajských hasičů Vladimíra Hacsiková. 

Systém varování obyvatelstva se testuje v celé České republice každou první středu v měsíci v pravé poledne. „Výjimkou je Olomoucký kraj, kdy jsou sirény spouštěny deset minut po dvanácté hodině,“ doplnila Hacsiková. Nepřerušovaný tón sirény trvá dvě minuty a dvacet vteřin a doprovází jej opakované upozornění: „Zkouška sirén, zkouška sirén, zkouška sirén. Právě proběhla zkouška sirén. Zkouška sirén.“

Testování jednotného systému varování bylo plošně a bez náhrady zrušeno například v listopadu roku 2010, kdy přijeli do Prahy na návštěvu prezidenti Barack Obama a Dmitrij Medveděv. (das)

Ilustrační foto: archiv hzscr


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce