Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSilvestrovské střípky: z policejního zápisníku

Silvestrovské střípky: z policejního zápisníku
31.12.2011

Prostějov - O tom, že i policie má smysl pro humor, svědčí způsob vylíčení některých událostí. A občas se pletou pojmy s dojmy...

„Neznámý řidič s nezjištěným vozidlem z místa nehody ujel. Nebylo zjištěno, jestli došlo k poškození nezjištěného vozidla. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna. U nezjištěného řidiče nebyla provedena dechová zkouška, z důvodu, že řidič ujel."

Strážníci na uvedeném místě nalezli ležícího třiačtyřicetiletého muže, značně ovlivněného lihovinami. Pro svůj stav nebyl schopen komunikace, natož samostatného pohybu. Dechovou zkoušku se nepodařilo provést. Přivolaný lékař rozhodl, že osoba není ohrožena na životě selháním základních životních funkcí a je schopna převozu. Na záchytné stanici byla provedena dechová zkouška s výsledkem 2,21 promile alkoholu v dechu."

„Během uplynulého týden neznámý pachatel umístil do lánu vzrostlého ječmene v katastru obce Senice na Hané 12 alarmovacích želez."

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce