Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSilný vítr rozdmýchává požáry

Silný vítr rozdmýchává požáry
29.04.2012

Prostějovsko - Teplé počasí a silný vítr nahrávaly v průběhu víkendu požárům, kterých hasiči na okrese likvidovali hned několik. K těm větším určitě patřilo zahoření lesa u Přemyslovic nebo na hranici okresu u Myslejovic.

V sobotu odpoledne vyrazilo k lesnímu požáru v Přemyslovic sedm jednotek hasičů, kde je čekalo několik hodin práce. Zahořela také dřevěná garáž v Sokolské ulici v Prostějově.

V neděli přišla informace o hustém kouři, který vychází z lesa u Myslejovic - Kobylniček. „Naše jednotky projely až do vojenského prostoru u obce Podivice na Vyškovsku. Nejedná se tedy dle dostupných informací o dva požáry, jak se původně předpokládalo, ale o jeden. Jsme připraveni povolat tak jako včera do Moravskoslezského kraje hasičskou leteckou službu Florian ze Žamberka," informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Červený „kohout" kokrhal také ve Stražisku a díky požáru trávy i u Olšan na Prostějovsku.

(red)

Ilustrační foto: HZSOL


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce