Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSilná reakce nebezpečné látky zamořila vzduch

Silná reakce nebezpečné látky zamořila vzduch
31.07.2011

Prostějov - K úniku nebezpečné látky do ovzduší po reakci v sudu se suchým chlórem došlo v sobotu v průmyslové zóně. Situace si vyžádala několikahodinový zásah hasičů a uzavření benzinky.

Tísňová linka přijala informaci o úniku nebezpečné látky v Prostějově v průmyslové zóně u komunikace na Kojetín krátce před polednem. Jednotka požární stanice Prostějov zde byla již během několika minut a potvrdila viditelný hustý bílý dým, následně provedla předběžné vyhodnocení nebezpečné chemické látky. „V sudu o objemu asi 1000 litrů došlo k reakci vody a jiných příměsí s nebezpečnou látkou. Hasiči zahájili neutralizaci rozředěním obsahu do dalších přistavených sudů a po dojezdu chemického kontejneru z Olomouce provedli měření hodnot v okolí. Dle směru kouře byla uzavřena pouze nedaleká čerpací stanice. Naštěstí kouř směřoval mimo centrum Prostějova. Nebezpečnou látkou v sudu se ukázala TCCA kyselina trichlor isokyanurová. Hasiči několik hodin postupnou neutralizací látky prováděli zmírnění a následně kompletní likvidaci reakce a také utlumení výparů v podobě kouře s obsahem nebezpečných látek do ovzduší. V šestnáct hodin místo události protokolárně předali majitelům s poučením a požadavkem na následnou několikahodinou preventivní kontrolu," informoval tiskový mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

(red)

Foto: HZSOL


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce